Zakoniczyn lotniczy, widok od południowego zachodu

Widok od strony Kowal, które są widoczne na dole fotografii.
    Powyżej południowo-zachodnia część Zakoniczyna. Najpierw (patrząc od lewej) Osiedle Miłe i Osiedle Świętokrzyskie, następnie  zbiornik retencyjny nr 2 na Potoku Oruńskim. Nad nim osiedla zwane Pięcioma Wzgórzami oraz Bocianie Wzgórze, Żurawie Wzgórze i budynki Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakoniczyn" (jednostka C).
    Następnie widzimy poparkowy teren wokół dworku i pozostałość po wsi Zakoniczyn. Na prawo od niej nowe Osiedle Wieżycka oraz TBS'y leżące w południowo-wschodniej części Zakoniczyna.
    Kolejny pas to północno-wschodnia część Zakoniczyna ściśle złączona z sąsiednim Ujeściskiem. Znajdują się tam budynki Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakoniczyn" (jednostka A), w budowie widoczna szkoła podstawowa (także mylnie lokalizowana na Ujeścisku). Na prawo osiedle domków zbudowane przez wspomnianą Spółdzielnię (jednostka D), które jednak znajduje się w północnej części Łostowic.
    W górnej części fotografii osiedla na Ujeścisku w pobliżu ulicy Łódzkiej. W prawym górnym rogu Kozackie Wzgórze (Kosakenberg) i Cudowne Wzgórze (Wonneberg - niemiecka nazwa Ujeściska).

<<<<Powrót do głównej strony